Koncert župnog zbora

Koncert župnog zbora

13. septembra 2021. godine  s početkom u 19 sati održan je zajednički koncert župnog zbora Sveta Cecilija i zbora  Odjek  Zajednice Hrvata Zemuna.

Održan je u povodu proslave 300 godina obnove Župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Zemunu kao prvi čin u nizu događaja koji su planirani za tu prigodu. Izvođene su duhovne pjesme koje se često pjevaju nedjeljom i blagdanima u našoj župi. Program je upotpunjen i sa nekoliko hrvatskih pjesama. Koncertu su nazočili i predstavnik  hrvatske ambasade u Beogradu Stjepan Glas i upraviteljica fondacije Antun Gustav Matoš Katica Naglić. Na kraju koncerta, župnik Jozo Duspara se zahvalio pjevačima, gostima i župljanima što su svojom nazočnošću uveličali slavlje i ujedno najavio događaje povodom proslave koji slede narednog vikenda: u subotu, 18. septembra sa početkom u 15:30 predavanje o povijesti župe i u 19h koncert na orguljama, a u nedjelju središnja proslava, svečana sveta misa u 18h.