Premeštaji Svećenika u 2021.

Premeštaji Svećenika u 2021.

PETROVARADIN (TU) – Srijemski biskup, msgr. mr. Đuro Gašparović, izdao je dekrete o razrješenjima i imenovanjima svećenika u Srijemskoj biskupiji.

          Župnici i župni upravitelji

Vlč. Zdravko Čabrajac, razriješen je službe župnika župe Sveti Josip, zaručnik Blažene Djevice Marije u Čereviću, službe upravitelja župe Sveta Barbara, djevica i mučenica, u Beočinu i službe upravitelja župe Našašće svetog Križa u Srijemskoj Kamenici, te imenovan župnikom župe Sveti Juraj, mučenik u Golubincima.

Vlč. Luka Ivković, nakon što je razriješen službe župnog vikara župe Sveti Ćiril i Metod, slavenski apostoli, u Vinkovcima i župe Blaženi Alojzije Stepinac, biskup i mučenik, u Vinkovcima, stavljen je na raspolaganje srijemskom biskupu za pastoralne potrebe u Srijemskoj biskupiji. Imenovan je župnikom župe Sveti Josip, zaručnik Blažene Djevice Marije u Čereviću, upraviteljem župe Sveta Barbara, djevica i mučenica, u Beočinu i upraviteljem župe Našašće svetog Križa u Srijemskoj Kamenici.

Preč. Marko Kljajić, razriješen je službe privremenog upravitelja župe Sveti Juraj, mučenik u Golubincima.

Svi navedeni razrješeni su dosadašnjih službi danom 24. kolovoza, a nove službe preuzete su danom 25. kolovoza 2021.

Tiskovni ured Srijemske biskupije